Fajnie, jak się coś komuś stanie…

Szanowni Państwo,
czy z zdaniu „Fajnie jak coś się komuś stanie, lecz niedobrze jak dotyka to mnie” powinny być dodatkowe przecinki po słowach fajnie i niedobrze? Możemy przecież wstawić przy obu czasownik jest, więc rozumiem, że są to osobne części składowe zdania – równoważniki. Nie wiem jednak, czy pominięcie czasowników w zdaniu redukuje potrzebę wstawienia przecinków i jeśli tak, to dlaczego.
Dziękuję,
Ania
Przecinki powinny się znaleźć przed jak. To, czy w zdaniu nadrzędnym czasownik jest obecny, czy pominięty, nie ma znaczenia, gdyż konieczność postawienia przecinka wynika z obecności zdania podrzędnego.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski