Ferrari

Dzień dobry,
Chciałabym dowiedzieć się, czy nazwisko Ferrari zaliczamy do nazwisk odmiennych, czy może lepiej pozostawić je w formie nieodmiennej? Z góry dziękuję za odpowiedź.
Nie ma żadnych przeszkód, by odmieniać męskie nazwiska obce zakończone na -i, stosujemy tu wzór odmiany taki sam jak w przypadku rodzimych nazwisk o podobnym zakończeniu (np. Kowalski), a wobec tego: Ferrari, DB. Ferrariego, C. Ferrariemu, NMs. Ferrarim. Nieodmienianie takiego nazwiska oznaczałoby, że jego właściciel jest kobietą.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski