Fleksja czy składnia?

Szanowni Państwo,
ostatnio natknęłam się w Internecie na następujące wypowiedzenie: Miejsce doprawdy niezwykłe – Muzeum Historycznym w Przasnyszu. Czy w tym równoważniku zdania mamy do czynienia z błędem składniowym? A może to błąd fleksyjny? Chodzi mi, rzecz jasna, o przydawkę historyczny w miejscowniku. Bardzo proszę o krótkie wyjaśnienie. Będę wdzięczna za odpowiedź.

Z wyrazami szacunku
Anna J.
Szanowna Pani,
w przytoczonym wypowiedzeniu mamy najprawdopodobniej do czynienia z błędem drukarskim (powstałym być może w wyniku bezrefleksyjnego przeklejenia fragmentu tekstu), trudno bowiem sądzić, że autor nie zna wymagań składniowych obowiązujących w konstrukcji, która tu występuje. Jeśliby jednak uznać to za błąd językowy, byłby to błąd składniowy, polegający na zaburzeniu związku zgody między rzeczownikiem muzeum (występującym tu w mianowniku) a jego przydawką przymiotnikową.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski