Francja, czyli...

Jak inaczej nazwać Francję, żeby za często nie powtarzać nazwy kraju. Francuzi mówią Hexagone, ale nie wiem, czy Heksagon będzie dla polskiego czytelnika zrozumiały.

Serdecznie dziękuję za pomoc

Dorota

Niewątpliwie Heksagon (ani też Sześciokąt) polskiemu czytelnikowi nie kojarzy się z Francją. Niekiedy do Francji jest odnoszona nazwa Galia, ale przecież ta kraina obejmowała większy teren niż obecna Francja.

Nazwy własne na ogół nie mają synonimów, trudno więc uniknąć powtórzeń w tekście.

Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski