Frye

Proszę o radę, jak należałoby odmieniać męskie nazwisko amerykańskie Frye. W pierwszym odruchu chciałam zastosować wzorzec odmiany przymiotników, ale wymowa [fraj] raczej wyklucza tę możliwość.
Nazwisko to odmieniamy tak jak inne rzeczowniki męskoosobowe, np. polskie nazwisko Maj: DB. Frye’a, C. Frye’owi, N. Frye’em, WMs. o Frye’u. Końcowe -e jest nieme, toteż końcówkę musimy dopisywać po apostrofie.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski