GOPS

Uprzejmie proszę o informację, czy prawidłowe są skróty utworzone od nazwy i siedziby Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Lisiej Górze, brzmiące: GOPS w Lisiej Górze, GOPS, GOPSLG.
Tomasz Gaweł
Wszystkie trzy formy są poprawne, największy pożytek praktyczny będzie pewnie ze skrótu GOPS, bo takie ośrodki znajdują się też w wielu innych gminach, a więc bez problemu rozszyfrujemy i zidentyfikujemy ten skrótowiec w różnych kontekstach.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski