Gdybym był kobietą…

Jestem mężczyzną. Teoretycznie myślę o tym, jak moja osoba zachowywałaby się w ciele i umyśle płci kobiecej w danych sytuacjach. Przychodzi mi na myśl jako pierwsze gdybym był kobietą… – odnoszę się do siebie w rodzaju męskim, co jest dla mnie naturalne. Ale… gdyby moja osoba przybrała ciało i umysł kobiety, trzeba by było od razu zmienić formę na gdybym była kobietą. Która z form będzie w takim przypadku poprawna?
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Gdyby był Pan kobietą, to nie mówiłby Pan o tej sytuacji w trybie przypuszczającym. Dopóki jest Pan mężczyzną, powie Pan gdybym był kobietą… .
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski