Gdzie postawić przecinek?

Dzień dobry,
czy w zdaniu: „Wiem, gdzie teraz jest i że niedługo przyjdzie” należy postawić przecinek przed i że? Reguła 374 ze słownika ortograficznego PWN nie ma tutaj zastosowania, ponieważ że występuje jeden raz.
Pozdrawiam,
Andrzej Wróbel
O obecności przecinka w zdaniu decydują na ogół nie określone wyrazy, lecz całostki wyższego rzędu – frazy, zdania składowe – i relacje między nimi. W szczególności nie jest prawdą, że należy stawiać przecinek przed słowem że, a przykład podany w pytaniu dobrze to ilustruje. Przecinka wymaga cała równorzędna fraza zdaniowa następująca po czasowniku Wiem i zespolona spójnikiem. Podobnie jest w następującym zdaniu, w którym błędem byłoby umieszczenie przecinka przed żeby: „Powiedziała, że na niego czeka i żeby natychmiast przyszedł”. Reguła 374 WSO jest szczególnym przypadkiem sytuacji, o których tutaj mowa, dotyczy bowiem zdań, w których oba składniki równorzędnej frazy zdaniowej wprowadzane są tym samym spójnikiem lub zaimkiem względnym, np. „Wiem, że… i że…”. Takie zdania, jak widać, nie wyczerpują jednak problemu.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski