Gdzie postawić się?

Dzień dobry,
mój problem dotyczy następującego pytania: „Czy za chwilę uśmiechniesz się?” czy może „Czy za chwilę się uśmiechniesz?”. Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź,
z poważaniem,
Ewa Tresenberg
Pozycja słowa się w zdaniu może być różna, nie ma obowiązku, by się stało po czasowniku. Jeśli nie jest to konieczne, radzi się nie stawiać się na końcu zdania. Tak więc „Czy za chwilę się uśmiechniesz?” to lepszy wybór.
Mirosław Bańko, PWN