Gola

Proszę o wyjaśnienie nazwy miejscowości Gola (k. Gostynia, woj. leszczyńskie). Czy pochodzi ona od gołej ziemi, czy może od gołych mieszkańców? Dziękuję.
Nazwa Gola pochodzi od wyrazu pospolitego gola w znaczeniu 'miejsce gołe, kraj bez lasu, równina'. W wielu nazwach miejscowych odzwierciedlone są cechy krajobrazu nazywanego miejsca. Tak jest i w tym przypadku.
Aleksandra Cieślikowa, prof., IJP PAN, Kraków