Goplanie, lp. Goplanin

Szanowni Państwo,
czy przedstawiciel plemiona Goplan to Goplanin (pewnie tak) czy Goplan (jak zakrystian)? Co ciekawe, internetowe słowniki notują tylko hasło Goplanie bez podania liczby pojedynczej.
Z wyrazami szacunku
Czytelnik
Poprawnie jest Goplanin, tak samo jak Wiślanin czy Polanin. Wprawdzie Goplanina nie rejestrują słowniki ortograficznie (w Wielkim słowniku ortograficznym PWN pod redakcją E. Polańskiego, Warszawa 2017, s. 444, jest tylko hasło Goplanie), ale syngularne formy Wiślanin i Polanin znajdziemy w Wielkim słowniku poprawnej polszczyzny PWN pod redakcją A. Markowskiego (Warszawa 2004, s. 1306 i s. 810), a także w Słowniku ortograficznym: rejestrze wyrazów wyste˛puja˛cych w je˛zyku polskim T. Karpowicza (Warszawa 2006).
Maciej Malinowski, Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie