Grając w scrabble ze znajomymi, pojawił się problem…

Witam!
Grając w scrabble ze znajomymi, pojawił się problem, czy występuje słowo soje, czy poprawne jest jedynie soję. Podobny problem mieliśmy z pizze czy pizzę. Które formy są poprawne? Z góry dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam
Soje to liczba mnoga od soja (potencjalna raczej niż realna, ale o ile wiem, scrabblistom to nie przeszkadza), pizze to liczba mnoga od pizza. Natomiast soję, pizzę to formy biernika lp. W sumie więc wszystkie cztery słowa są poprawne, zwłaszcza w grze w scrabble.
Natomiast niepoprawne jest pierwsze zdanie w pytaniu: zamiast „Grając w scrabble ze znajomymi, pojawił się problem…” (co sugeruje, że problem grał w scrabble) należało napisać np. „Kiedy grałam w scrabble ze znajomymi, pojawił się problem…”.
Mirosław Bańko, PWN