Gruba

Witam!
Mam problem z odmianą nazwiska Gruba. Rozumiem, że w przypadku osoby płci żeńskiej nazwiska tego nie odmieniamy? A w przypadku osoby płci męskiej nazwisko odmieniamy. I tu dla mnie rodzi się problem. Jak wyglądają formy tego nazwiska odmienione przez przypadki. chodzi mi w szczególności o celownik. Bardzo dziękuję za wyjaśnienie:)
Pozdrawiam
Nazwisko to odmieniamy w każdym wypadku, płeć nie ma tu znaczenia. Jeśli jest to nazwisko męskie, odmieniamy je następująco: D. Gruby, CMs. Grubie, B. Grubę, N. Grubą.
Jan Grzenia