Grudzień ’80

Słownik ortograficzny PWN zaleca pisownię Grudzień ’70, zatem poprawną formą będzie również Sierpień ’80. Czy w związku z tym powinniśmy pisać Wolny Związek Zawodowy „Sierpień ’80” (z zachowaniem apostrofu), czy jednak tak jak na oficjalnej stronie internetowej tego związku, czyli bez apostrofu – Wolny Związek Zawodowy „Sierpień 80”. Dziękuję za odpowiedź.
Najlepiej zachować pisownię Wolny Związek Zawodowy „Sierpień 80”, bo ta nazwa funkcjonuje od dawna. Gdybyśmy jednak chcieli mówić o wydarzeniu historycznym, należałoby napisać Sierpień ’80.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski