Grzywna

Witam serdecznie,
proszę uprzejmie o wyjaśnienie, jak powinnam prawidłowo odmienić nazwę miejscowości Grzywna (gmina Chełmża, woj. kujawsko-pomorskie). Napisałam, że „uroczystość odbędzie się w Grzywnie”, ale zwrócono mi uwagę na błędną odmianę nazwy miejscowości. Czy słusznie?
Proszę o wyjaśnienie, pozdrawiam
Teresa Kubiak
Wykaz urzędowych nazw miejscowości w Polsce informuje, że Grzywna, o którą Pani pyta, ma nazwę odmienną jak rzeczownik, a więc Grzywny, Grzywnie, Grzywnę, Grzywną. Warto sprawdzić zwyczaj lokalny, dzwoniąc do miejscowego urzędu albo szukając na stronach internetowych.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski