HTML-owski raz jeszcze

Witam!
Przeczytałem tu wypowiedź na temat słowa htmlowski (doktor Grzenia zalecał HTML-owski). Czym jednakże jest htmlowski? Czy jest to skrót tak samo jak HTML-owski? Czy htmlowski możemy uznać za skrót na tej samej zasadzie co np. drowi?
Pozdrawiam.
HTML-owski to nie skrót, tylko przymiotnik utworzony od skrótu, a ściślej biorąc – od skrótowca (akronimu). Ponieważ skrótowce zapisujemy wielkimi literami, a dodawane do nich przyrostki małymi, łącznik pomaga nam zgrabnie połączyć wielką literę z małą i pokazać wyraźnie, gdzie kończy się skrótowiec, a zaczyna przyrostek. Tak samo zapiszemy np. ONZ-owski albo AK-owcy.
Niektóre wyrazy utworzone od skrótowców upowszechniają się do tego stopnia, że zapominamy, skąd się wzięły, i zaczynamy je pisać w całości małymi literami. Tak piszemy np. pekaes w znaczeniu 'autobus PKS', a oprócz formy AK-owcy spotykamy też formę akowcy, którą notują słowniki.
Teoretycznie można więc pisać htmlowski, ale o wiele częściej spotyka się formę HTML-owski i pewnie dlatego dr Grzenia ją właśnie polecał.
Mirosław Bańko, PWN