Harry i Holly w przypadkach zależnych

Jak wymawia się odmienione nazwy własne: Harry'ego, Buddy'ego, Holly'ego, Gregory'ego, Johnny'ego, Woody'ego… Chodzi o wybór między [hollego], [gregorego], [łudego] a [holliego], [gregoriego], [łudiego].
Jeśli ktoś mówi [hary], to będzie tworzył dopełniacz [harego], a jeśli [hari], to [harjego]. W wypadku imienia Johny są nawet trzy możliwości: [-nego], [-ńjego], [-ńego]. Wszystkie one wydają mi się akceptowalne. Mówiąc po polsku, nie mamy obowiązku oddawać wiernie obcej wymowy.
Mirosław Bańko, PWN