Harvard, ale harwardzki

Dzień dobry! Mam pytanie o pisownię przymiotnika – harwardzki czy harvardzki (pochodzi od nazwy uniwersytetu)?
Dziękuję za odpowiedź,
Julia Lachowicz
Utworzenie przymiotnika od jakiegoś wyrazu obcego jest świadectwem, że ów wyraz jest potrzebny i został dość dobrze przyswojony. Jest rzeczą naturalną w takiej sytuacji wybrać spolszczoną pisownię. Spolszczona forma harwardzki przeważa w internecie, a także w Narodowym Korpusie Języka Polskiego. Tylko ją podaje Wielki słownik ortograficzny PWN.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski