Haska

Witam chciałabym się dowiedzieć, czy nazwisko Haska jest odmienne, bo od kiedy pamiętam, wszyscy mówili, że to nazwisko jest nieodmienne. Z góry dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam
Nazwiska zakończone na -a odmieniamy zawsze. Zakładam, że jest to forma żeńska i męska nazwiska (a więc nie ma w mianowniku męskiej formy Haski), wobec tego bez względu na płeć właściciela odmieniamy je jak rzeczowniki (np. maska), a więc następująco: D. Haski, CMs. Hasce, B. Haskę, N. Haską.
Jan Grzenia