Huberath i Villentretenmerth

Szanowni Państwo,
moje pytanie brzmi: jak odmieniać nazwisko – a właściwie pseudonim – pisarza Marka S. Huberatha? Chodzi mi głównie o formę miejscownika: Huberathu, Huberacie czy jeszcze inaczej? Analogiczny problem mam ze złotym smokiem Villentretenmerthem (z opowiadania Granica możliwości Andrzeja Sapkowskiego).
Pozdrawiam
Zapis zależy od wymowy, skoro mówimy [huberat], czemu w miejscowniku odpowiada forma [huberaće], powinniśmy pisać o Huberacie. Podobnie – o Villentretenmercie.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski