Ile samochodzików zostało?

Czy na pytanie Ile samochodzików zostało na półce? dopuszczalna jest odpowiedz: Na półce zostało 2 samochodziki.

Proszę o odpowiedź.

Poprawna odpowiedź to: Na półce zostały dwa samochodziki. Jeśli podmiotowi towarzyszy któryś z liczebników: 2, 3, 4, 22, 23, 24, 32, 33, 34 itd., to orzeczenie powinno wystąpić w liczbie mnogiej. Formy zostało (czasownik w rodzaju nijakim, w liczbie pojedynczej) użyjemy przy liczebnikach od 5 do 21, od 25 do 31 itd.: Na półce zostało dwanaście samochodzików

Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski