Ile to 4 lata?

Szanowna Poradnio,
Takie zdanie: Program pomocy był realizowany przez 4 lata od lutego 1948 do września 1952, to 4 lata odnośnie rocznika, bo co do znaczenia roku jako 365 to nie pasuje. Czy to zdanie jest poprawne?
Słusznie – 4 lata (czyli ok. 1460 dni) to okres od lutego 1948 r. do lutego 1952 r. Od lutego 1948 r. do września 1952 r. minęły (w przybliżeniu) 4 lata i 8 miesięcy. W przywołanym zdaniu zapewne chodziło o 4 lata kalendarzowe – i tak należało (dla precyzji) to ująć.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski