Imię Clothilde

Jak odmieniać imię Clothilde?

Francuskie imię Clothilde (z łac. Clotildis, polski odpowiednik Klotylda) jest wymawiane [klotilde]. W języku angielskim imię to jest wymawiane [klotild]. Niezależnie jednak od wymowy wszystkie kobiece imiona pochodzenia obcego, które nie kończą się w wymowie na samogłoskę [a], pozostają w polszczyźnie nieodmienne (por też: Annemarie, wym. [anmari]; Catherine, wym. [katrin]; Nelly, wym. [nelli]), np.

  • – Hej – zwrócił się do Clothilde.
  • Kup dzieła sztuki od Clothilde Bertin Lalande.
  • Na tym samym etapie zakończył udział w turnieju gry mieszanej, startując w parze z Clothilde de Bernardi.
Adam Wolański