Imię Niko

Dzień dobry,
czy imię męskie Niko odmienia się tak samo jak Iwo, Bruno, Hugo, czyli Nikona, z Nikonem itd. czy też dopuszczalna jest odmiana Nika, z Nikiem itd.?
Imię męskie Niko występuje w języku fińskim, niemieckim i słoweńskim. Jeśli używamy go w tekście polskojęzycznym, w odmianie nie pojawia się dodatkowy element tematyczny -on-, typowy dla deklinacji imion Bruno, Hugo, Iwo czy Otto. Podobnie rzecz się ma, gdy posługujemy się polską formą Niko jako zdrobnieniem od imienia Nikodem. Formy wyrazowe Nikona, Nikonowi itd. odnoszą się do imienia męskiego pochodzenia greckiego Nikon (gr. νικη ‘zwycięstwo’), por. np. św. Nikon, patriarcha moskiewski Nikon, egzarcha Gruzji Nikon.
Adam Wolański