Imię róży

Witam serdecznie.

Moje wątpliwości dotyczą pisowni tytułu książki Umberto Eco – czy Imię Róży? Widziałam oba warianty zarówno w opracowaniach, jak i na okładkach filmów DVD (ekranizacja J. J. Annauda). Jak być powinno? Bardzo dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam.

Bez wątpienia musi być Imię róży, wynika to jednoznacznie z autorskich Dopisków na marginesie Imienia róży. Tak ten tytuł zapisują też wydawcy, co łatwo sprawdzić w katalogu Biblioteki Narodowej.

Jan Grzenia