Interpretacja zdania

Dotychczasowe zachowanie odpowiadające ocenom moralnym i etycznym, gwarantujące właściwe wykonywanie zawodu.

Jak zrozumieć to zdanie? Czy zwrot po przecinku (gwarantujące właściwe wykonywanie zawodu) nie dodaje nam praktycznie nieskończenie wielu cech wykraczających poza moralność i etykę, czy może jedynie konkretyzuje jakie ma być to zachowanie pod względem moralnym i etycznym? Czy zwrot ten rozszerza o coś poza etykę i moralność?
Z góry dziękuje za odpowiedź.
Trudno przeprowadzić interpretację wypowiedzenia wyrwanego z kontekstu – brakuje w nim orzeczenia, przez co niemożliwe jest określenie statusu wyrażenia dotychczasowe zachowanie odpowiadające ocenom moralnym i etycznym i jego relacji do elementu: gwarantujące właściwe wykonywanie zawodu.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski