Interpunkcja części zdania pojedynczego połączonych spójnikowo

Szanowna Poradnio,
czy należy oddzielać przecinkami różne spójniki o tym samym znaczeniu, występujące w jednym zdaniu? Na przykład w takim: W ogrodzie sadzimy drzewa lub krzewy albo pnącza bądź kwiaty.
Reguły interpunkcyjne w nowo wydawanych słownikach ortograficznych nie regulują zasadniczo opisanych w pytaniu przypadków. W Zasadach interpunkcji S. Jodłowskiego (Kraków 2012) można natomiast znaleźć informację, iż w takim wypowiedzeniu jak w pytaniu przecinki nie są konieczne (co nie oznacza, że nie można ich postawić). Pomijanie przecinka wynika z tego, iż tzw. polisyndetyczność (wielospójnikowość) zdania jest osłabiona przez to, że kolejne spójniki mają tożsamą funkcję, lecz odmienną formę, np. spójnik lub został zastąpiony przy powtórzeniu przez albo itp.
Adam Wolański