Interpunkcja okoliczników wtrąconych

Szanowni Państwo,
wiadomo, że członów inicjalnych rozpoczynających się od: w związku z…, pomimo…, dzięki…, z uwagi na… itp. nie należy oddzielać przecinkami. A czy trzeba lub należy robić to, gdy umieszczone są one w środku zdania? Przykład: Pochodzące z elektrowni ciepło(,) z uwagi na wysokie normy dotyczące [lub: dzięki wysokim normom(…)] produkcji(,) jest ogrzewaniem przyjaznym dla środowiska. Czy jest to może uzależnione od długości całego zdania?

Z wyrazami szacunku
K.Z.
Prawdą jest, że okolicznika występującego na początku wypowiedzenia – mimo przestanku oddechowego po tej części zdania – nie oddzielamy przecinkiem od reszty elementów. Brak przecinka wynika z tego, iż okoliczniki takie mają na ogół charakter integralny (całościowy). Sytuacja zmienia się wówczas, gdy podobne w charakterze okoliczniki występują w środku wypowiedzenia. Jeśli mają status wtrącenia lub chcemy im taki status nadać, należy wydzielić je z obu stron przecinkami. Z wtrąceniami mamy do czynienia wówczas, kiedy dany fragment może być opuszczony, co spowoduje wprawdzie zubożenie treści wypowiedzenia, lecz nie wypaczy jego sensu ani struktury gramatycznej.
Adam Wolański