Interpunkcja szeregu okoliczników

Jak prawidłowo powinniśmy napisać: nieruchomość położona w Prądniku w gminie Zakrzew w powiecie radomskim w województwie mazowieckim czy może: nieruchomość położona w Prądniku gminie Zakrzew powiecie radomskim województwie mazowieckim, a może: nieruchomość położona w Prądniku gmina Zakrzew powiat radomski województwo mazowieckie? I czy wstawianie przecinków pomiędzy jednostkami samorządu terytorialnego (gmina, powiat, województwo) jest wymagane?
Zasadniczo szeregu okoliczników jednej kategorii (oznaczających np. jedno miejsce lub jedną porę dnia), które stopniują dokładność danego przypadku, nie oddziela się przecinkami, por. np. Spotkanie odbędzie się we wtorek 27 maja wieczorem o godzinie dziewiętnastej. Analogicznie przecinków nie postawiłbym w zdaniu: Nieruchomość jest położona w Prądniku w gminie Zakrzew w powiecie radomskim w województwie mazowieckim. Każdy kolejny okolicznik uszczegóławia wartość pierwszego. Występuje też ścisłe powiązanie składniowe okoliczników. Należy się tu jednak zastanowić, czy aż takie wielostopniowe uszczegółowienie – idące od szczegółu do ogółu – jest uzasadnione. W Polsce są dwie gminy Zakrzew, więc na pewno potrzebne jest podanie informacji, iż chodzi o gminę w powiecie radomskim. Ale powiat radomski jest już tylko jeden.
Sytuacja zmienia się, jeśli pomiędzy kolejnymi okolicznikami nie występują ścisłe powiązania składniowe, a dzieje się tak wtedy, gdy okoliczniki przyjmują formy mianownikowe. Wówczas mają charakter dodatkowego uzupełnienia. W takich wypadkach oddzielałbym je przecinkami: Nieruchomość jest położona w Prądniku, gmina Zakrzew, powiat radomski, województwo mazowieckie.
Adam Wolański