Interpunkcja w internecie

Szanowni Państwo,
zastanawiam się nad interpunkcją w konwersacjach internetowych typu czat na Facebooku. Wiem, że do tej sfery wypowiedzi pisemnych podchodzi się z dystansem, ale czy jeśli mimo wszystko chciałoby się dbać o szczegóły, to powinno się każdą wypowiedź rozpoczynać wielką literą i kończyć kropką, nawet jeśli jest krótka i nie ma charakteru zdania? Najbliższa analogia, jaka przychodzi mi do głowy, to dialogi, w których tak właśnie jest.
Z wyrazami szacunku
Czytelnik
Język w internecie bywa określany mianem nowej formy oralności. Stanowi swoistą hybrydę języka mówionego i pisanego (tzw. język zapisany). Tendencja do skrótowości charakterystyczna dla żywej mowy często przeradza się w zwykłą niechlujność uwidaczniającą nie tylko na poziomie zapisu (brak znaków interpunkcyjnych, brak znaków diakrytycznych, nieuwzględnianie wielkich liter itd.), lecz także w warstwie językowo-stylistycznej.
Nie ulega jednak wątpliwości, że w komunikatach o charakterze oficjalnym powinno się przestrzegać normy wzorcowej na wszystkich poziomach języka.
Adam Wolański