Interpunkcja zdania zestawionego

Szanowni Państwo,
czy w zdaniu zaczynającym się od cytowanej wypowiedzi ujętej w cudzysłów, po której jest mowa o tym, kto jest autorem cytowanych słów, cytat należy oddzielić przecinkiem od reszty zdania? Na przykład, czy w zdaniu:
„Nie idę jutro do pracy” (,) powiedział Andrzej.
przed wyrażeniem „powiedział Andrzej” powinien stać przecinek?
Z poważaniem
Anna Pachocka
Przytoczone w pytaniu wypowiedzenie złożone ma szczególny charakter. Otóż oba człony składowe nie są ani podrzędne, ani współrzędne względem siebie. Pierwszy człon to zdanie własne mówiącego, natomiast człon drugi jest zdaniem przytoczonym osoby trzeciej. Oba człony należy rozdzielić interpunkcyjnie – przecinkiem lub myślnikiem.
Adam Wolański