Interpunkcyjnie

Szanowni Państwo,
zastanawiam się, dlaczego słowniki nie notują przysłówka interpunkcyjnie (nawet teraz podkreśliła mi go przeglądarka). Przecież jest to słowo poprawnie zbudowane i użyteczne.
Z wyrazami szacunku
Czytelnik
Przysłówek interpunkcyjnie jest bardzo rzadko używany (NKJP nie rejestruje ani jednego poświadczenia) i zapewne dlatego nie znalazł się w słownikach. Wydaje się, że zamiast niego używamy konstrukcji analitycznych z przymiotnikiem, np. pod względem interpunkcyjnym.
To jednak, że nie jest on notowany, nie oznacza, że jest niepoprawny. Jeśli zamiast pod względem interpunkcyjnym chcielibyśmy powiedzieć interpunkcyjnie (np. Tekst jest interpunkcyjnie poprawny), to nie popełnilibyśmy błędu. Zresztą, przysłówek używany w podobnych sytuacjach – ortograficznie – jest notowany przez niektóre słowniki.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski