Intrastat, intrastat, INTRASTAT?

Jaką pisownię powinno się zastosować do formularza o nazwie zamieszczonej w tytule pytania: Intrastat, intrastat czy INTRASTAT? Przez specjalistów stosowana jest bardzo dowolna pisownia. Ponieważ jest to nazwa formularza, sądzę, że powinno się go zapisywać wielką literą, ale może wskazana jest pisownia wersalikami (INTRASTAT), tak jak ZUS RMUA czy PIT-37.
Dzięki internetowej witrynie służby celnej Rzeczypospolitej Polskiej dowiedziałem się, że „INTRASTAT jest to system statystyki obrotów towarowych pomiędzy państwami członkowskimi Unii Europejskiej”. System taki może i powinien mieć własną nazwę, a w tym znaczeniu najlepiej będzie pisać Intrastat. Taki zapis występuje w dokumentach unijnych, które znalazłem w Internecie.
Mówi się też wiele o deklaracjach (czasem formularzach) o takiej samej nazwie, przy czym zdecydowanie przeważa zapis Intrastat, rzadszy jest INTRASTAT. Tu mamy kłopot, bo nazwy formularzy nie są nazwami własnymi, w związku z tym zapis Intrastat wydaje się najmniej odpowiedni. Lepszy byłby zapis wersalikami, gdyż nazwy takie są zwykle skrótami lub skrótowcami, np. PIT-36, INF 1, RMUA, oraz oczywiście INTRASTAT, a poza tym taką pisownię stosuje się dość konsekwentnie do nazywania wszelkich druków tego rodzaju. W najpełniejszej zgodzie z regułami pisowni byłby – jak sądzę – zapis literami małymi, jednak tę możliwość proponuję odrzucić, bo w praktyce szybko ujawniłyby się wady zapisów typu pit-36, inf 1, rmua.
W konkluzji muszę zawrzeć projekt (a może i zapowiedź) reguły ortograficznej nie notowanej jeszcze przez słowniki: nazwy formularzy piszmy wersalikami, w związku z tym: INTRASTAT.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski