Irlandzcy Trawelerzy

Proszę o pomoc w tłumaczeniu określenia Irish Travellers — w odniesieniu do grupy etnicznej. Znalazłam między innymi Podróżnicy Irlandzcy — czy jest ono poprawne? Czy jest to oficjalny polski ekwiwalent tego określenia?

Nie ma oficjalnie przyjętego ekwiwalentu dla wspomnianej w pytaniu grupy etnicznej. W literaturze naukowej postuluje się określenie Irlandzcy Trawelerzy, por. np. artykuł autorstwa Edyty Radzewicz pt. O Irlandzkich Trawelerach i nomadyzmie.

Adam Wolański