Iska, Sitka

Mam pytanie odnośnie imienia męskiego Iska i jego odmiany w języku polskim, która dla mnie jest mocno kłopotliwa. Czy odmiana: Iska, Iskiego, Iskowi, Iskę, Iską, Iskaju, Isko, jest poprawna, czy jednak powinno być: Iska, Iski, Isce, Iskę, Iską, Isce, Isko, co jednak brzmi jak odmiana imienia żeńskiego? Podobne imię mężczyzny Sitka użyte w jednej z bajek Disneya, zostało odmienione jak imię żeńskie, czyli Sitce, nie Sitkowi czy Sitkiemu…? Serdecznie proszę o pomoc!
Imiona Iska i Sitka są zakończone na -a, a zatem niezależnie od tego, czy są noszone przez mężczyzn, czy przez kobiety, odmieniają się jak rzeczowniki żeńskie, czyli: Iski, Isce, Iskę, Iską, Isce, Isko! oraz Sitki, Sitce, Sitkę, Sitką, Sitce, Sitko! Nie ma nic dziwnego w tym, że nazwa męska odmienia się według wzorca żeńskiego – istnieją przecież męskie imiona zakończone na -a (np. Kosma, Jarema, Sasza), takież nazwiska (Wajda, Wałęsa) czy nazwy pospolite (mężczyzna, poeta).
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski