Jak brzmi generał?

Proszę wyjaśnić, czy można uznać za poprawne wymowę typu gienerał?
Co najmniej od dwudziestu lat można przeczytać w literaturze przedmiotu, że wymowa typu [gienerał] lub [gieografja] występuje tylko w najstarszym pokoleniu. Z biegiem czasu pokolenie to staje się coraz starsze. Dziś tak mogą mówić ludzie chyba stuletni.
Wydany w pierwszej ćwierci XX wieku tzw. słownik warszawski odzwierciedlał tę dawną wymowę w pisowni. Jego wyrazy hasłowe – gieneza, gieometrja, giestykulować – wywołują uśmiech na twarzy. Pisownię dawno zmieniono, ale użytkownikom języka – tym najstarszym – trudniej zmienić wymowę niż nawyki ortograficzne.
Mirosław Bańko, PWN