Jak gdyby nigdy nic

Szanowni Państwo.
Czy błędem jest użycie w zdaniu podwójnego zaprzeczenia, np. „Nigdy się nie poddawaj”, „Nie chcę nie pracować w swoim życiu”, „Nikt mnie nie lubi”.
Pozdrawiam
Marcin Kukielski z III d
Język polski lubi wielokrotne przeczenie, np. „Nikt nigdy nikogo w niczyjej obecności i pod żadnym pozorem nie…” (resztę proszę dopisać według uznania). Użycie zaimka negatywnego prawie zawsze pociąga za sobą konieczność negacji czasownika.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski