Jak nazwać dwie pierwsze dekady stulecia?

Szanowna Poradnio!
Urodziłem się w latach siedemdziesiątych XX wieku. Dorastałem w latach osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych. A moja córka, urodzona w 2007 r., dorastała w jakich latach? Dwutysięcznych? Jednostkowych? A teraz (2019) jakie mamy lata? Naste? Czy jedynie możemy je nazwać pierwszą i drugą dekadą XXI w.?
Z góry dziękuję za pomoc.
Nie mamy nazwy na pierwszą i drugą dekadę stulecia – nie mówimy w latach dziesiątych czy w latach nastych. Potocznie okres po roku 2000 określa się jako lata dwutysięczne, ale już ten sam okres 100 czy dwieście lat wcześniej nie ma takiej nazwy (być może ona istniała, ale nie zachowała się do czasów współczesnych; pamiętajmy, że mamy stosunkowo mało świadectw języka potocznego z XIX wieku czy I połowy XX wieku).
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski