Jak nazwać rondo?

W mieście zaproponowano nazwę ronda: Rondo Nadwiślańskiego Urzecza.
Rada Miasta uchwaliła nazwę ronda: Nadwiślańskie Urzecze.
Czy jest to prawidłowa odmiana zaproponowanej nazwy (dopełniacz)?
Czy, chcąc zadośćuczynić wnioskodawcy, nazwa ronda powinna brzmieć Rondo Nadwiślańskiego Urzecza? Czy te dwie nazwy stanowią zasadniczą różnicę?
Która forma jest poprawna? Czy w/w nazwy powinno się pisać dużymi literami?

Dziękuję za odpowiedź. Janina.
Z dwóch podanych nazw lepsza jest rondo Nadwiślańskie Urzecze (koniecznie ze słowem rondo pisanym od małej litery). Nazwy dopełniaczowe (w tym wypadku: rondo Nadwiślańskiego Urzecza – także zresztą z nazwą gatunkową pisaną małą literą) stosuje się na ogół (choć nie zawsze), by kogoś lub coś upamiętnić, a w omawianym wypadku nie mamy z tym do czynienia. Dlatego lepszą, moim zdaniem, jest nazwa rondo Nadwiślańskie Urzecze.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski