Jak oni się nazywają teraz?

Bardzo proszę wyjaśnienie, czy moja córka poślubiła Bogdana Pioch, czy Bogdana Piocha. I jak się nazywają teraz: Kasia i Bogdan Pioch czy Piochowie? Zięć twierdzi, że jego nazwiska się nie odmienia. Pięknie dziękuję za wyjaśnienie moich wątpliwości.
Świeżo upieczona teściowa
Ewa Siennicka
Moim zdaniem Pani córka poślubiła Bogdana Piocha, więc jeśli jemu się wydaje inaczej, to trzeba z nim serio porozmawiać. Za wcześnie byłoby mówić o życiowej pomyłce, ale zapewne lepiej takie rzeczy sprawdzić przed ślubem.
Kasia Pioch i Bogdan Pioch to razem Piochowie. Proszę pozdrowić ode mnie nowożeńców.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski