Jak pisać nazwy ulic?

Proszę wyjaśnić, w jaki sposób należy napisać słowo ul. na tablicy z nazwą ulicy: „ul. Słowackiego” czy „Ul. Słowackiego”?
Z poważaniem,
Emilia Guza
Zasadniczo piszemy ul. małą literą, np. „Mieszkam przy ul. Słowackiego”. Pisownię „Ul. Słowackiego”, spotykaną na tabliczkach i domach, można uzasadniać tym, że dotyczy ona całych komunikatów, niejako ekwiwalentów zdań, a zdania przecież zaczyna się wielką literą. Podobnie na drzwiach szkolnej pracowni możemy przeczytać „Pracownia biologiczna”, a na sąsiednich drzwiach „Klasa I a”. Gdy jednak chodzi o nazwy ulic, to uważam pisownię „ul. Słowackiego” za właściwszą. Pomijając argumenty natury językowej, wspomnę o okoliczności czysto praktycznej: istotną informację niesie nazwa właściwa, np. Słowackiego, człon klasyfikujący, np. ul. lub pl., nie powinien więc jej przesłaniać.
Mirosław Bańko