Jak posiekać?

Czy (przydatne w książce kucharskiej) określenia posiekać drobno (pleonazm?) i posiekać grubo (oksymoron) bardzo razi?
Posiekać to ‘pociąć coś na drobne kawałki, uderzając to szybko, wielokrotnie’. Efektem takiej czynności są więc – jak wynika to z definicji – drobne kawałki. Zwrot posiekać drobno jest więc pleonastyczny, jednak nie wydaje się rażący (podobnie jak nie razi np. wjechać na górę czy zejść na dół). Posiekać grubo jest już pozbawione sensu.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski