Jak się stosuje lek

Czy w gatunku tekstowym, jakim jest ulotka leku, w punktach stanowiących pytania typu „Jak stosuje się lek, jak działa lek” etc. stawiamy znak zapytania lub inny znak interpunkcyjny? Czy postawienie znaku zapytania jest błędem?
Znak zapytania sugeruje, że nadawca oczekuje odpowiedzi. W sytuacji, o której Pani mówi, jest jednak inaczej: nadawca zapowiada wyjaśnienie, które sam poda. Słowa: „Jak stosuje się lek” mają sens taki jak: „O tym, jak stosuje się lek”, nie trzeba więc zamykać ich pytajnikiem. Czy postawienie go jest błędem? Interpunkcyjnym może nie, ale pragmatycznym – owszem.
Po napisaniu odpowiedzi zajrzałem do ulotek kilku leków i znalazłem zdania w rodzaju: „Co to jest… i jak się go stosuje” albo „Jak przechowywać…”. Nie zakończono ich pytajnikami.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski