„Jak w końcu powinno być”

Witam,
mam pytanie odnośnie wyrażenia wiedzieć jak. Chodzi o to, czy w tych zdaniach:
1. Wiesz, jak się stąd wydostać?
2. Nie wiem, jakim cudem miałbyś tu sam przetrwać.
powinien być przecinek przed jak/jakim? Usłyszałem od osoby, która generalnie jest rozeznana w niuansach języka polskiego, że nie jest on tam potrzebny, jednak mnie się wydaje, że powinien być ze względu na to, że są to zdania złożone. Sam już przez to zgłupiałem, jak w końcu powinno być.
Pozdrawiam.
Nie jest tak źle, skoro w ostatnim zdaniu sam użył Pan konstrukcji, o którą Pan pyta, i postawił przecinek właściwie: „Sam już przez to zgłupiałem, jak w końcu powinno być”. Właśnie tak powinno być, z przecinkiem na granicy zdania nadrzędnego i podrzędnego.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski