Jak wcześniej Sokrates…

Dzień dobry,
czy po porównaniu rozpoczynającym zdanie należy wstawiać przecinek, np. „Jak wcześniej Sokrates (tutaj przecinek?) Platon kładł nacisk na zagadnienia moralne”?
Bezpośredniej odpowiedzi na to pytanie nie znalazłem w PWN-owskim słowniku ortograficznym, wobec tego przedstawię po prostu własny punkt widzenia.
W zdaniu przytoczonym przez Pana wyczuwam elipsę – świadome pominięcie czasownika. Po jego uzupełnieniu i przeredagowaniu pozostałej części zdania, tak aby uniknąć powtórzeń, dostajemy wersję następującą: „Jak wcześniej Sokrates kładł nacisk na zagadnienia moralne, tak później czynił to Platon”. W niej potrzeba użycia przecinka jest bardziej widoczna.
Zwróćmy też uwagę, że bez przecinka przytoczone przez Pana zdanie mogłoby zostać odczytane jako porównanie dotyczące sposobu działania, czyli 'Platon w taki sposób kładł nacisk na zagadnienia moralne, w jaki wcześniej czynił to Sokrates'. Tymczasem intencja autora była inna. Myślę, że i ta okoliczność przemawia za użyciem przecinka.
Mirosław Bańko, PWN