Jak wymawiać wyrazy o zakończeniu -nia?

Szanowni Państwo,
moje pytanie dotyczy fonetyki języka polskiego. Jak należy wymawiać wyrazy z końcówką -nia, np. Hiszpania, Macedonia? Czy dopuszczalna jest wymowa [-ńa], czy trzeba wymawiać [n'ja]?
Dziękuję za odpowiedź.
Z wyrazami szacunku
Piotr Kowalski
Wyrazy obce o takim zakończeniu – i wciąż rozpoznawane jako obce – wymawiamy z końcowym [ńja], np. [macedońja]; wyrazy rodzime i dawno dobrze przyswojone – z końcowym [ńa], np. hańa.
Kwestia ta ma związek także z odmianą omawianych wyrazów: obce mają w dopełniaczu -nii, a rodzime -ni, stąd „ukłonić się Mani Kowalskiej, ale dostać manii prześladowczej” (za Słownikiem wyrazów kłopotliwych).
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski