Jaką literą pisać temat e-maila?

Od jakiej litery należy zapisywać temat e-maila? Chodzi mi tu zwłaszcza o tematy niezdaniowe, takie jak prośba czy pytanie.
Nie udało mi się znaleźć kategorycznego nakazu używania w temacie wielkiej lub małej litery, ale przykłady, na które natrafiłem w publikacjach o charakterze poradnikowym – zarówno w internecie, jak i w PWN-owskiej Polszczyźnie na co dzień (s. 316, 672, 675) – ilustrują użycie wielkiej litery, przy czym w przykładach tych tematy nie są zdaniowe.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski