Jakby ktoś pokazał drogę, wszyscy ruszyliby w tym kierunku

Bardzo proszę o podpowiedź, w jaki sposób zapisać jakby/jak by w następujących zdaniach:
Jak by ktoś pokazał drogę, wszyscy ruszyliby w tym kierunku.
A jakie ma Pani najwcześniejsze wspomnienia? Jak by się Pani tak zastanowiła.
Jak by była sama, to by potrzebowała pomocy.
A jak by mi Pani powiedziała, co robiliście w tej szkole.
Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź.

Pozdrawiam,
Barbara Mrowiec
We wszystkich przykładach jakby należy napisać łącznie, gdyż jest ono odpowiednikiem słowa gdyby:
Jakby ktoś pokazał drogę, wszyscy ruszyliby w tym kierunku. (jakby = gdyby)
A jakie ma Pani najwcześniejsze wspomnienia? Jakby się Pani tak zastanowiła. (jakby = gdyby)
Jakby była sama, toby potrzebowała pomocy. (jakby = gdyby); zwracam uwagę na pisownię łączną toby (= więcby)
A jakby mi Pani powiedziała, co robiliście w tej szkole. (jakby = gdyby)

Maciej Malinowski, Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie