Jan Krystian

Jakie tłumaczenie imion śląskiego księcia, który nazywał się IOHAN CHRISTIAN jest lepsze? Jan Krystian czy Jan Chrystian? Czy jest w języku polskim imię Chrystian?
Imię Chrystian jest u nas znane (też w formie Christian), a nosi je ok. tysiąca Polaków. Krystian zaś to imię powszechne, bo nadano je ponad 80 tys. razy, jego rzadkim wariantem jest Krystyn. W takim razie najlepszym spolszczeniem imion wspomnianego księcia będzie Jan Krystian.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski