Jan-Paweł?

Poszukuję odpowiedzi na pytanie, czy polskie ustawodawstwo dopuszcza pisanie imion z łącznikiem. Jak wiem, do tej pory imiona Jan i Paweł stanowiły dwa odrębne imiona. Pisanie imion Jan-Paweł jako jedego imienia w dokumentach stanu cywilnego było niedopuszczalne. Imię Anna Maria jako jedno jest stosowane w pisowni niemieckiej, u nas są to dwa imiona.
Pozdrawiam,
Krystyna Zawal
Nasze ustawodawstwo w ogóle nie wypowiada się na ten temat. Pisownię imion regulują ogólne zasady ortografii, opinie i zalecenia Komisji Kultury Języka oraz Rady Języka Polskiego, a także tradycja imiennicza.
Imiona złożone typu Jean-Paul są obce naszej tradycji, toteż się ich nie poleca. Argumentację odnajdzie Pani w internetowej witrynie Rady Języka Polskiego (m.in. w komentarzach do imion Anna-Maria, Annamaria).
Dodam też, że nie jest jasne, na czym miałaby polegać wyższość imienia złożonego Jan-Paweł nad połączeniem dwu imion, znakomicie przecież osadzonym w naszej tradycji.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski